17 865 41 89 17 865 44 77 zodiak@zodiakrzeszow.pl | Wtorek, 23 lipca 2019r.

Search for:

Blog

Gdzie poszukiwać mieszkania – na rynku pierwotnym czy wtórnym?

Kupno mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji finansowych w życiu. W bardzo wielu przypadkach wiąże się ona z koniecznością wieloletniego oszczędzania, jak i nierzadko spłacania kredytu w bankowego. W związku z tym trzeba naprawdę dobrze się zastanowić nad ostatecznym wyborem, uwzględniając przede wszystkim własnego oczekiwania i preferencje.

Czytaj dalej

Czy warto kupić mieszkanie spółdzielcze?

Mieszkanie spółdzielcze, jak sama nazwa wskazuje, stanowi własność spółdzielni mieszkaniowej. Oczywiście mieszkańcy takiego mieszkania mogą użytkować go zgodnie z własnymi potrzebami i przyzwyczajeniami, jednak z prawnego punktu widzenia lokum jest własnością spółdzielni. Osoba bądź rodzina, której przysługuje takie mieszkanie, podlega jednak pełnej ochronie prawnej. Mieszkanie spółdzielcze zapewnia jednak szereg istotnych korzyści, dlatego w wielu przypadkach

Czytaj dalej

Czym zajmują się spółdzielnie mieszkaniowe?

Spółdzielnie mieszkaniowe działają na podstawie ustaw Prawo spółdzielcze oraz Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Podstawowym celem każdej spółdzielni jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych jej członków, lecz także innych potrzeb. Spółdzielnia dostarcza lokale mieszkaniowe, domy jednorodzinne i lokale o innym przeznaczeniu.

Czytaj dalej

Witamy na blogu firmy Spółdzielnia ZODIAK!

Blog firmy Spółdzielnia ZODIAK

Czytaj dalej