Oferta naszej spółdzielni obejmuje mieszkania spółdzielczo-własnościowe w dogodnej lokalizacji w Rzeszowie. Proponujemy atrakcyjne ceny i przejrzyste warunki współpracy. Katalog zawiera zarówno ustawne kawalerki, jak i przestronne mieszkania wielopokojowe. Nasze lokale doskonale nadają się również na biura dla małych firm.

Mieszkania spółdzielczo-własnościowe ZODIAK dostępne są w różnym metrażu. Państwa uwadze polecamy m.in. lokale na Osiedlu Staromieście Ogrody. Oferujemy zarówno mieszkania urządzone, jak i przeznaczone do własnej aranżacji. Część z nich posiada balkony z pięknym widokiem. Budynki spółdzielcze znajdują się przeważnie na monitorowanych osiedlach. W większości przypadków istnieje możliwość wykupienia również miejsca parkingowego w garażu wielostanowskowym.

Czym są mieszkania spółdzielczo-własnościowe?

Oferowane przez nas nieruchomości to mieszkania spółdzielczo-własnościowe. Oznacza to, że znajdują się one w budynkach i na gruntach będących własnością spółdzielni mieszkaniowej ZODIAK. Ponieważ są objęte prawem rzeczowym, niektóre podejmowane w nich czynności mogą wymagać zgody zarządu spółdzielni. W praktyce nie stanowi to jednak dużego ograniczenia dla posiadacza mieszkania. Nabywca lokalu spółdzielczo-własnościowego zyskuje bowiem prawo do dzierżawy, wynajmu czy sprzedaży, tak samo jak i przy standardowym prawie własności. Poza tym mieszkanie podlega również dziedziczeniu i darowiźnie.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup mieszkania własnościowego?

Mieszkania własnościowe mają wiele zalet. Nieruchomości należące do naszej spółdzielni znajdują się w nowoczesnych budynkach z licznymi udogodnieniami. Stanowią one doskonały wybór zarówno dla osób, które planują osobiście zamieszkać w danym miejscu, jak i tych poszukujących odpowiedniego lokalu pod inwestycję.

Mieszkania spółdzielczo-własnościowe można z powodzeniem sprzedać. Podlegają one również standardowemu dziedziczeniu i mogą być obiektem darowizny. W takich obiektach można przeprowadzać liczne modyfikacje, jednak wiąże się to z koniecznością uzyskania pozwolenia od naszej spółdzielni. Mowa tu zarówno o zmianach związanych z generalnym remontem i wyburzaniem ścian, jak i chęci przekształcenia lokalu z mieszkalnego na użytkowy.

Nasza spółdzielnia działa bardzo sprawnie, dzięki czemu możemy szybko rozpatrzyć wniosek związany z modyfikacją lokalu spółdzielczo-własnościowego. Takie rozwiązanie sprawia, że dostępne nieruchomości są tak samo korzystne jak np. mieszkania własnościowe.

Oferujemy również garaże wielostanowiskowe w naszych budynkach, co zapewnia mieszkańcom gwarancję wolnego miejsca parkingowego na swoim osiedlu.

Zalety naszych mieszkań spółdzielczo-własnościowych

Mieszkania spółdzielczo-własnościowe mają wiele zalet – pomimo faktu, że nie pozwalają one na tak dużą elastyczność jak lokale typowo własnościowe. Do najważniejszych z nich warto zaliczyć:

  • dobrą lokalizację – mieszkania spółdzielczo-własnościowe zwykle powstają w dobrej lokalizacji, blisko centrum miasta i innych ważnych punktów na mapie,
  • możliwość przekształcenia lokalu w prawo własności,
  • sposób na ulokowanie kapitału – wiele osób decyduje się na zakup mieszkania spółdzielczo-własnościowego m.in. z myślą o jego wynajmie,
  • niższa cena – lokale spółdzielczo-własnościowe często są tańsze, co pozwala na nabycie dużego, przestronnego mieszkania w atrakcyjnej cenie.

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi mieszkaniami w Rzeszowie. Pomożemy dobrać odpowiedni lokal mieszkalny do Państwa potrzeb.

logo_ZODIAK

Budujemy dla pokoleń.

Kontakt

al. Tadeusza Rejtana 47, 35-326 Rzeszów

Formularz kontaktowy

    © 2020 Spółdzielnia ZODIAK