Gdy mowa o dynamicznym rozwoju miast w Polsce, Rzeszów zdecydowanie powinien znajdować się wysoko na liście. Obok kwitnącej branży handlowo-usługowej i stale rosnącej liczby miejsc pracy do najlepiej rozwijających się dziedzin zaliczyć można rynek nieruchomości, który obecnie przeżywa okres prosperity.

Rzeszowski rynek nieruchomości a ogólny rozwój miasta

Od kilkunastu lat w Rzeszowie można zaobserwować konsekwentny przyrost ludności. Mowa tu o nowych mieszkańcach napływających z innych miast po to, by urządzić sobie tutaj życie - znaleźć dobrą pracę, założyć rodzinę i w efekcie pozostać tu na stałe. Nie ma co się dziwić - Rzeszów łączy w sobie kameralny małomiasteczkowy klimat z łatwym dostępem do wszelkich atrakcji i usług charakterystycznych dla wielkich miast takich jak Warszawa czy Wrocław. W związku ze stale zwiększającą się populacją dynamicznie rozwija się też rynek nieruchomości - przy czym coraz lepiej ma się zarówno rynek wtórny sektora mieszkań, jak i budownictwo mieszkaniowe. Każdego roku oddaje się do użytku wystarczająco wiele nowych lokali, by potrzeby obywateli były pod tym względem zaspokajane na bieżąco. To zaś przekłada się na wyważony postęp oraz stały poziom kosztów nieruchomości. Same mieszkania w Rzeszowie również reprezentują coraz wyższy poziom - wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwala na stałe podnoszenie standardu budowanych nieruchomości, co z kolei oznacza coraz większy komfort życia codziennego.

Wzrost populacji wpływa na rozwój miasta, ten zaś przyczynia się do poprawy warunków na obszarach poza jego centrum. Oznacza to, że nawet najbardziej oddalone od śródmieścia dzielnice są stale ulepszane i doskonale skomunikowane ze sobą nawzajem, nie tracąc przy tym nic ze charakterystycznego dla siebie spokoju i kameralności otoczenia. W praktyce otrzymujemy więc spokojną, pełną drzew i roślinności okolicę, która nie dość, że oferuje liczne możliwości szybkiego dojazdu do centrum, to sama obejmuje użyteczne placówki w rodzaju szkół, galerii handlowych czy siłowni lub gabinetów specjalistycznych.

logo_ZODIAK

Budujemy dla pokoleń.

Kontakt

al. Tadeusza Rejtana 47, 35-326 Rzeszów

Formularz kontaktowy

    © 2020 Spółdzielnia ZODIAK