Rozkład pokoi i metraż mieszkania powinny być dopasowane względem zarówno aktualnych, jak i przyszłych potrzeb, a więc są to kwestie, które trzeba bardzo dokładnie przemyśleć. Mieszkanie powinno być tak rozplanowane, aby móc maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń. Najbardziej praktyczne są lokale o kształcie zbliżonym do kwadratu.

Każde mieszkanie dziali się na dwie strefy, czyli ogólnodostępną i prywatną. Salon, kuchnia, korytarz i toaleta należą do strefy ogólnodostępnej a sypialnie, garderoba, pralnia i toaleta do strefy prywatnej. Najlepiej, jeśli strefa dzienna znajdzie się w pobliżu wejścia do mieszkania a sypialnie bardziej w głębi. Przy wyborze mieszkania warto zwrócić uwagę na położenie okien względem stron świata. Obszerne okna w strefie dziennej powinny być skierowane na południe a małe okna sypialni lub pomieszczeń technicznych na północ.

Jakie rodzaje mieszkań cieszą się największą popularnością?

Można zaobserwować duże zainteresowanie mieszkaniami dwupokojowymi o metrażu do 40 m2 i lokalami trzypokojowymi o powierzchni 60 m2. Obecnie rynek pierwotny mieszkań oferuje nowoczesne i funkcjonalne mieszkania z otwartą strefą dzienną oraz dużymi trasami i balkonami. Coraz częściej poszukiwane są mieszkania większe niż 60 m2 z możliwością wyodrębnienia dodatkowych pomieszczeń na przykład na pralnię lub spiżarnię. Wart podkreślenia jest fakt, że nieco innymi kryteriami kierują się single, a innymi pary, które planują poszerzyć rodzinę.

Mieszkanie dla singla to zazwyczaj niewielkie lokum z kuchnią i salonem oraz oddzielną sypialnią. Coraz częściej wybierane są nowoczesne mieszkania z małym aneksem kuchennym połączonym z salonem. Na większe mieszkania z 3 sypialniami decydują się rodziny z dziećmi. Kluczowa jest obszerna strefa dzienna z funkcjonalną kuchnią i miejscem do wspólnego spożywania posiłków.

logo_ZODIAK

Budujemy dla pokoleń.

Kontakt

al. Tadeusza Rejtana 47, 35-326 Rzeszów

Formularz kontaktowy

    © 2020 Spółdzielnia ZODIAK