Decyzja o kupnie mieszkania jest niewątpliwie jedną z poważniejszych w życiu. Inwestycja nierzadko wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego albo oszczędzaniem przez wiele lat. Właśnie dlatego dobrze jest wybrać taki lokal, który będzie spełniał wymagania konkretnego inwestora. Jednym z istotniejszych kryteriów podczas poszukiwań mieszkania jest z pewnością cena, a ta jak wiadomo, potrafi się dynamicznie zmieniać. Właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie omówimy pokrótce czynniki, które na nią wpływają.

Dlaczego lokalizacja wpływa na cenę mieszkania? 

Jednym z czynników, które omawiamy z Klientami naszego biura nieruchomości na sprzedaż w Rzeszowie, jest lokalizacja. To niewątpliwie bardzo istotne kryterium, które trzeba mieć na uwadze, porównując ceny lokali. Co więcej, wartość może się dynamicznie zmieniać w kontekście lokalizacji. Dzieje się tak, ponieważ sytuacja ekonomiczna regionu albo miasta, w którym się znajduje, również się zmienia, więc w zależności od tego, co się tam dzieje, trudniej lub łatwiej o znalezienie pracy z dobrymi zarobkami.

Jak nietrudno się domyślić, im większa szansa na znalezienie pracy z dobrymi zarobkami, tym większy popyt na kupno mieszkań, a co za tym idzie – wyższe ceny. Mówiąc o lokalizacji, nie sposób nie wspomnieć też o kwestiach związanych z dostępem do komunikacji miejskiej, terenów zielonych, szkół czy do centrum miasta.

Co jeszcze wpływa na ceny mieszkań? 

Lokalizacja to nie jedyny czynnik, który wpływa na ceny nieruchomości. Kolejną kwestią jest standard wykończenia – im lepiej wykończony lokal, tym wyższa cena. Istotne mogą okazać się też różnego rodzaju udogodnienia dla mieszkańców, na przykład dostęp do siłowni czy rowerowni. Nie bez znaczenia jest też usytuowanie lokalu.

Co do zasady najdroższe mieszkania znajdują się na najniższych kondygnacjach, czyli do czwartego piętra oraz położone na ostatnim piętrze (zwłaszcza jeśli mają dostęp do dodatkowych powierzchni, na przykład tarasów widokowych). Warto też zaznaczyć, że z wyższą ceną będziemy mieli do czynienia, jeśli do mieszkania przynależy ogródek, taras, balkon czy loggia.

logo_ZODIAK

Budujemy dla pokoleń.

Kontakt

al. Tadeusza Rejtana 47, 35-326 Rzeszów

Formularz kontaktowy

    © 2020 Spółdzielnia ZODIAK