Mieszkanie jest miejscem, w którym będziemy spędzać wiele czasu. Odrębną sprawą jest oczywiście chęć przekazania go bliskiej osobie lub przeznaczenia pod wynajem. Warto jednak mieć na uwadze, że niezależnie od tego, o jakiego rodzaju wykorzystaniu będziemy mówić, konieczne jest dokonanie właściwego zakupu.

Jak kupić odpowiednie mieszkanie?

Zakup własnego m2 czy m4 jest trudnym zadaniem, na które składa się wiele rozmaitych elementów. To one przesądzają nie tylko o cenie, ale i o wartości danego lokalu. Warto zwracać uwagę na standard, jaki mają mieszkania na sprzedaż. Rzeszów jest miastem, w którym funkcjonuje spółdzielnia Zodiak, oferująca nie tylko odpowiednie lokale, ale także potrzebną przestrzeń. To ona bardzo mocno będzie wpływała na nasze zadowolenie jako inwestorów z dokonanego zakupu. Ustalmy, czy metraż i rozmieszczenie pomieszczeń są odpowiednie, czy piętro nam pasuje oraz, czy mamy zapewnione miejsce parkingowe, jeśli oczywiście mamy auto.

Okolica mieszkania a zakup

Stwierdzenie, że okolica danego mieszkania nie ma większego znaczenia, jest mylne. Jest wiele elementów z nim związanych, które sprawią, że albo pokochamy nowy domu, albo go znienawidzimy. Przede wszystkim komunikacja. Jeśli nie poruszamy się własnym samochodem, powinniśmy zwrócić uwagę na bliskość do dworców oraz przystanków tramwajowych czy autobusowych, szczególnie jeśli chodzi o nasz dojazd do pracy czy dzieci do szkoły. Niby można do wszystkiego przywyknąć, jednak na dłuższą metę będzie to uciążliwe. Kolejną sprawą jest bliskość do sklepów, aptek czy lekarzy, które są ważne zwłaszcza dla osób starszych. Kilka kilometrów do najbliższego punktu, gdy nie ma się własnego auta, jest uciążliwe. Warto także sprawdzić na to, czy w okolicy jest spokojnie. Nieciekawe towarzystwo, czy wieczne hałasy lub ryzyko utraty szyby w aucie nie są zachęcające i sprawią, że nie będziemy odczuwać spokoju. Jeśli do tego okolica jest utrzymana w czystości to tym lepiej dla naszego samopoczucia.

logo_ZODIAK

Budujemy dla pokoleń.

Kontakt

al. Tadeusza Rejtana 47, 35-326 Rzeszów

Formularz kontaktowy

    © 2021 Spółdzielnia ZODIAK