Kupno mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych decyzji finansowych w życiu. W bardzo wielu przypadkach wiąże się ona z koniecznością wieloletniego oszczędzania, jak i nierzadko spłacania kredytu w bankowego. W związku z tym trzeba naprawdę dobrze się zastanowić nad ostatecznym wyborem, uwzględniając przede wszystkim własnego oczekiwania i preferencje.

W końcu to, jakie mieszkanie wybierzemy, w bezpośredni sposób wpłynie na jakość naszego życia przez wiele kolejnych lat, często nawet całe życie.

Jednym z podstawowych dylematów osób kupujących jest to, czy kupić mieszkanie z rynku wtórnego, czy też pierwotnego. Ta kwestia w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji, ofert rynkowych oraz możliwości finansowych, jednak są pewne kwestie, które zawsze należy uwzględnić podczas podejmowania decyzji.

Mieszkania z rynku wtórnego - o czym musisz pamiętać

Mieszkania z rynku wtórnego bardzo często wybierane są przez osoby, które chcą jak najszybciej wprowadzić się do gotowego już lokalu. Jednak w tym przypadku trzeba pamiętać, że nie zawsze jest to możliwe. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie kupimy mieszkanie. W bardzo wielu przypadkach konieczny jest remont, czasem obejmujący usunięcie drobnych uszkodzeń, ale niejednokrotnie wymagający sporych nakładów pracy i środków finansowych. Trzeba wziąć to pod uwagę przy kalkulacji ogólnych kosztów. Nawet jeśli mieszkanie z rynku wtórnego dostępne jest w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, to jednak do ogólnych kosztów trzeba doliczyć wszystkie wydatki, jakie poniesiemy podczas przystosowywania go do zamieszkania. A często mogą one znacząco przekraczać koszt zakupu nowego lokum.

Nowe mieszkanie - dlaczego warto się zdecydować?

Mieszkanie z rynku pierwotnego to doskonałe rozwiązanie na nowy, lepszy start! Chętnie decydują się na nie osoby, które chcą wszystko zrobić “po swojemu”. Lokale z rynku pierwotnego w tym przypadku zapewniają niemal nieograniczone możliwości. W najbliższej przyszłości nie trzeba będzie też martwić się koniecznością przeprowadzania remontów czy jakichkolwiek prac renowacyjnych.

Bardzo atrakcyjny jest również rozplanowanie przestrzeni w nowych mieszkaniach. Zwykle są one tworzone z uwzględnieniem ergonomii i maksymalnej wygody w codziennym użytkowaniu. Dzięki temu można idealnie dostosować lokal do potrzeb przyszłych mieszkańców, bez względu na to, czy jest to rodzina z dziećmi, para czy singiel. Na uwagę zasługuje również infrastruktura, która zwykle powstaje na nowych osiedlach. Deweloperzy zabiegają o to, aby oprócz mieszkań, zapewniać klientom szereg innych udogodnień, w tym m.in. parkingi i miejsca postojowe, komórki lokatorskie, nowoczesne windy, place zabaw, pobliskie sklepy i apteki itd.

Ceny nowych mieszkań są obecnie bardzo urozmaicone. Porównując różne oferty, w tym zarówno mieszkań nowych, jak i z rynku wtórnego, okazuje się, że nie ma jednej zasady dotyczącej tego, które z nich jest tańsze lub droższe. Szczególnie jeśli oprócz ceny mieszkania uwzględnimy wszystkie inne wydatki, które poniesiemy podczas przystosowywania go do zamieszkania. Warto przy tym pomyśleć również o przyszłych kosztach eksploatacyjnych. W tym przypadku nowe lokale w wielu przypadkach wygrywają ze starszymi, ponieważ zwykle oferują niższy czynsz oraz niższe rachunki.

logo_ZODIAK

Budujemy dla pokoleń.

Kontakt

al. Tadeusza Rejtana 47, 35-326 Rzeszów

Formularz kontaktowy

    © 2020 Spółdzielnia ZODIAK