Decyzja o zakupie mieszkania powinna być dobrze przemyślana – w końcu jest to najważniejsza decyzja w życiu. Mieszkanie powinno być dostosowane do wielkości rodziny, dlatego kluczowe jest określenie indywidualnych potrzeb, czyli metrażu i liczby pokoi. Sprawdziliśmy, na jakie mieszkania decydują się pary z dziećmi w największych polskich miastach.

Lokalizacja

Okazuje się, że dla rodzin z małymi dziećmi decydującym czynnikiem o wyborze mieszkania jest lokalizacja. Chętniej kupowane są mieszkania w dzielnicach dobrze skomunikowanych z centrum oraz znajdujących się w pobliżu szkół i przedszkoli. Rodziny z dziećmi zwracają także uwagę na dostępność terenów zieleni i placów zabaw, które powinny znajdować się na osiedlu lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. W pobliżu powinna być także apteka i sklep spożywczy.

Rozkład pomieszczeń

Dla rodzin z dziećmi ważniejszy od metrażu jest funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Najczęściej wybierane są mieszkania z komfortową strefą dzienną, która stanowi przestrzeń do wspólnego spędzania czasu oraz oddzieloną strefą sypialnianą. Takie rozwiązania spotkać można w nowoczesnych mieszkaniach własnościowych. W przypadku starszego budownictwa kluczowa jest liczba pokoi i ustawność pomieszczeń. Pary z dwójką dzieci zwykle wybierają czteropokojowe mieszkania, w których można wydzielić osobne pomieszczenie na salon lub jadalnię.

Udogodnienia

Rodziny z małymi dziećmi chętnie kupują mieszkania na parterze lub wybierają bloki z windą, co ułatwia poruszanie się wraz z wózkiem. Dla młodych rodziców cennym udogodnieniem jest wózkarnia, czyli wydzielone miejsce do przechowywania wózków, na które nie ma miejsca w mieszkaniu. Ważna jest także wielkość piwnicy, w której można przechowywać dziecięce rowery i sanki oraz powierzchnia strychu.

logo_ZODIAK

Budujemy dla pokoleń.

Kontakt

al. Tadeusza Rejtana 47, 35-326 Rzeszów

Formularz kontaktowy

    © 2020 Spółdzielnia ZODIAK