Inwestowanie w mieszkania na wynajem jest coraz popularniejszą formą lokowania oszczędności. Nie ma w tym nic dziwnego – rozsądnie wybrana nieruchomość jest gwarancją zysku. Warto jednak przemyśleć zakup. Należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę mieszkania, ale też jego metraż, lokalizację czy standard. Kiedy taka inwestycja się opłaca? W jakie mieszkanie najlepiej zainwestować, by cieszyło się dużym zainteresowaniem?

Atrakcyjna lokalizacja

Warto zainwestować w mieszkanie, które znajduje się w pożądanej przez potencjalnych najemców lokalizacji. Sporą popularnością cieszą się lokale znajdujące się w centrach miast lub takie, z których można tam dogodnie i szybko dojechać. Na ich najem chętnie decydują się studenci, a także osoby pracujące czy młodzi rodzice, którzy cenią bliskość żłobków, sklepów czy miejsca pracy. Poza tym takie miejsce będzie się cieszyło popularnością również w sezonie turystycznym, czyli będzie można je wynajmować na przykład na doby.

Odpowiedni metraż i jakość wykończenia

Dla wielu młodych osób niezwykle atrakcyjny jest najem mieszkania z rynku pierwotnego. Dlatego coraz więcej osób inwestuje właśnie w takie lokale. Single oraz pary często decydują się na wynajem ustawnej kawalerki, gdyż opłacanie większego mieszkania jest dla nich nieopłacalne. Jeśli inwestora interesuje najem dla rodzin z dziećmi, warto zastanowić się nad wielopokojowym mieszkaniem. Wówczas istnieje większa szansa, że najemcy wyrażą zainteresowanie dłuższym najmem. Wielopokojowe mieszkania często są atrakcyjne do wynajęcia dla grup studentów. Opłacenie pokoju w wieloosobowym mieszkaniu jest dla nich korzystne. Jednak właściciel mieszkania musi się liczyć z tym, że lokal zajmie kilka (często obcych sobie) osób. Z drugiej strony daje to możliwość znacznie wyższego zarobku.

Jeśli rozważacie Państwo zakup mieszkania na wynajem, zapraszamy do zapoznania się z ofertą spółdzielni mieszkaniowej ZODIAK. Proponujemy przede wszystkim lokale na Osiedlu Staromieście Ogrody o powierzchni od 32 m2 do 75 m. Aby uatrakcyjnić lokale na wynajem, możecie Państwo zdecydować się również na mieszkanie z balkonem, a także na wykupienie miejsca parkingowego, które często bywa istotnym kryterium wyboru idealnego mieszkania osób poszukujących lokalu na wynajem.

logo_ZODIAK

Budujemy dla pokoleń.

Kontakt

al. Tadeusza Rejtana 47, 35-326 Rzeszów

Formularz kontaktowy

    © 2020 Spółdzielnia ZODIAK