Osoby, które poszukują mieszkania na sprzedaż, biorą pod uwagę wiele kryteriów. Zwykle ważny jest dla nich przede wszystkim metraż, liczba pokoi, lokalizacja czy cena. Warto jednak pamiętać też o innych aspektach, które będą miały szczególnie duże znaczenie podczas codziennego funkcjonowania w wybranym lokalu – zarówno w kwestii bezpieczeństwa, jak i komfortu. Mowa tutaj między innym o piętrze. Klienci naszego biura sprzedaży nieruchomości w Rzeszowie nierzadko pytają, jakie są wady i zalety mieszkania na parterze i na piętrze. W dzisiejszym wpisie postaramy się rozwiać wątpliwości.

Kiedy warto zdecydować się na mieszkanie na parterze? 

Często zdarza się tak, że osoby, które poszukują mieszkania na sprzedaż i zgłaszają się do naszego biura nieruchomości w Rzeszowie, pytają o dostępność lokali znajdujących się na parterze. Dzieje się tak, ponieważ takie mieszkania mają wiele zalet. Jedną z ważniejszych dla większości naszych Klientów okazuje się przynależność ogródka do lokalu. To świetna przestrzeń nie tylko do zabaw dla dzieci, ale również wspólnego biesiadowania ze znajomymi czy rodziną przy grillu.

Nierzadko zdarza się też, że poszukujący mieszkania obawiają się, że parter może być niebezpieczny z uwagi na większe ryzyko włamania. Warto jednak podkreślić, że szczególnie na terenie nowych osiedli zapewnione jest nie tylko ogrodzenie, ale również monitoring, a nawet ochrona.

Co można zyskać, mieszkając na wyższych piętrach? 

Mimo tego, że posiadanie ogródka niesie za sobą wiele korzyści, to poszukując mieszkania na wynajem albo na sprzedaż, warto też zainteresować się lokalami znajdującymi się na wyższych piętrach. Jeśli chodzi o najwyższe piętra, to zaletami takich nieruchomości są: światło, panoramiczne widoki i brak sąsiadów, a co za tym idzie – więcej ciszy. Minusem natomiast może okazać się ewentualna awaria windy. W każdym bloku możemy jednak znaleźć najwięcej mieszkań, które są ulokowane na środkowych piętrach.

W tym przypadku trzeba liczyć się z dużą liczbą sąsiadów, co w zależności od preferencji może być wadą lub zaletą. Kolejną kwestią jest dostęp do optymalnej ilości światła (większej niż na parterze) oraz możliwość komfortowego przemieszczania się zarówno windą, jak i schodami. Zastanawiając się nad kupnem mieszkania, warto wziąć pod uwagę plusy i minusy mieszkania na poszczególnych piętrach, aby podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

logo_ZODIAK

Budujemy dla pokoleń.

Kontakt

al. Tadeusza Rejtana 47, 35-326 Rzeszów

Formularz kontaktowy

    © 2020 Spółdzielnia ZODIAK