Aneks kuchenny to coraz częściej projektowane rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Salon połączony z kuchnią tworzy otwartą przestrzeń, dzięki czemu pomieszczenia wydają się wszechstronniejsze i jaśniejsze — brak ścian działkowych przekłada się na lepsze doświetlenie wnętrza. Co więcej, połączenie aneksu z salonem sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu w gronie rodziny i znajomych.

Zalety aneksu kuchennego

Nawet jeśli w mieszkaniu lub w domu przewidziano niewiele miejsca na kuchnie, to dzięki przestrzeni typu open space kuchnia optycznie staje się większa. Pomiędzy salonem a kuchnią można zaprojektować jadalnie lub wyspę, która rozgraniczy obydwa pomieszczenia. Przy wyspie kuchennej można ustawić stołki barowe, a na blacie zamontować płytę indukcyjną, dzięki czemu w trakcie przyrządzania posiłków można wspólnie spędzać czas z rodziną lub obejrzeć ulubiony serial.

Aneks kuchenny pozwala na zaoszczędzenie miejsca – zamiast projektować osobne pomieszczenie z kuchnią lepiej zaplanować aneks. Takie rozwiązanie jest charakterystyczne dla rynku pierwotnego mieszkań i pożądane przez inwestorów. Kuchnia otwarta na salon jest jasna, dobrze doświetlona i nowoczesna.

Wady połączenia salonu z kuchnią

Niedogodnością związaną z otwartymi przestrzeniami są zapachy unoszące się z kuchni po całym mieszkaniu. Konieczne jest zatem częstsze wietrzenie lub dobra wentylacja. Poza tym hałas dobiegający z kuchni w czasie gotowania może powodować pewien dyskomfort dla osób odpoczywających w salonie. Warto pamiętać, że kuchnia będąca elementem salonu jest częścią reprezentacyjną, więc trzeba częściej sprzątać — goście z pewnością nie będą chcieli oglądać brudnych naczyń. Co więcej, urządzając otwartą przestrzeń, trzeba zadbać o spójną aranżację kuchni i salonu, co może być niemałym wyzwaniem. Warto zatem wybierać te same kolory i materiały wykończeniowe.

logo_ZODIAK

Budujemy dla pokoleń.

Kontakt

al. Tadeusza Rejtana 47, 35-326 Rzeszów

Formularz kontaktowy

    © 2020 Spółdzielnia ZODIAK