Osoby szukające swojego nowego mieszkania, coraz częściej zwracają uwagę na to, czy budynku jest możliwość parkowania w garażu podziemnym. Nie ma się czemu dziwić – wiele rodzin w Polsce posiada nie jeden, a nawet dwa samochody. O miejsce parkingowe pod swoją klatką jest przez to coraz ciężej, dlatego własne miejsce parkingowe wydaje się wymarzonym rozwiązaniem. Jakie jeszcze ma ono zalety?
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Własne miejsce w garażu podziemnym to wyższy poziom bezpieczeństwa zarówno dla samochodu, jak i dla jego właściciela. Do garażu podziemnego w danym budynku mają dostęp tylko osoby, które w nim mieszkają i dysponują pilotem do bramy. Potencjalny złodziej ma więc utrudnione zadanie, aby dostać się do samochodu, a później – wyjechać nim na ulicę. Autu nie grozi także porysowanie czy wybicie szyby przez przypadkowo przechodzących wandali. Bezpieczniejszy jest też kierowca, któremu nikt nie może zagrozić, by oddał kluczyki do samochodu, gdy będzie do niego wsiadał, i który może spokojnie przenieść z samochodu do mieszkania używanego w pracy laptopa, czy drogie zakupy.
Nieoceniona wygoda
Mieszkania na sprzedaż, które mają swój garaż, zmieniają standardy życiowe domowników. Nie tracą oni czasu na nerwowe szukanie miejsca pod blokiem, gdy wracają z pracy, nie muszą też martwić się dźwiganiem zakupów przez całe osiedle – z garaży zazwyczaj można wjechać windą bezpośrednio na swoje piętro. Ci, którzy wcześniej parkowali na ulicy, garaż doceniają zwłaszcza w zimie, gdy nie muszą martwić się odśnieżaniem auta i skrobaniem szyb codziennie rano. Dzięki garażowaniu wzrasta też wartość ich samochodu, gdy będą chcieli go sprzedać: auto stojąc w garażu, nie jest narażone na wilgoć i mrozy przez długie noce, karoseria jest więc o wiele mniej podatna na korozję. Miejsce postojowe w garażu podziemnym jest też prawdziwą wygodą dla miłośników jednośladów. Rozwiązuje ono problem z tym, gdzie trzymać skuter lub motocykl przez zimę. Pod dachem wygodniej też przeprowadzić drobne naprawy – zmienić koło, zajrzeć pod podwozie, czy zmienić żarówkę, gdy na zewnątrz leje deszcz.